Muzyka tworzy atmosferę w restauracji

Lis 26, 2013 przez

Wchodząc do tłocznego pubu ze znajomymi, często trudno jest porozmawiać ze względu na głośną muzykę. Wchodząc do sklepu z ubraniami, z głośników sączy się popularna radiowa muzyka – aż do znudzenia. A jaka muzyka powinna być puszczana w restauracji?

Mimo pozorów, jest to temat bardzo ważny, który wpływa na czas i ilość wydanych pieniędzy w restauracji. W księgarniach można kupić wiele pozycji książkowych o tematyce marketingowej, związanej z rodzajem puszczanej muzyki w przeróżnych miejscach, również w restauracjach.
Naukowcy Richard Yalch i Eric Spangenberg w swoich badaniach wyjaśnili, że przy wolniejszej i spokojniejszej muzyce klienci chętniej spędzają więcej czasu w sklepie. Ta sama sytuacja dotyczy restauracji. Idąc do ekskluzywnego lokalu często chcemy porozmawiać, więc głośna i skoczna muzyka raczej nie wydaje się być dobrym pomysłem. Spędzenie większej ilości czasu w lokalu sprzyja wydaniu większej ilości pieniędzy. Bo to przecież nastrój w restauracji sprawia, że klienci chcą tam pozostać na dłużej. Nie zbudujemy go tylko odpowiednim wystrojem i odpowiednią dekoracją sali, ale także elementami niematerialnymi, takimi jak poziom obsługi klienta czy właśnie muzyka.

Podobne wpisy

Podziej się

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *