Muzyka tworzy atmosferę w restauracji

lis 26, 2013 przez

Wchodząc do tłocznego pubu ze znajomymi, często trudno jest porozmawiać ze względu na głośną muzykę. Wchodząc do sklepu z ubraniami, z głośników sączy się popularna radiowa muzyka – aż do znudzenia. A jaka muzyka powinna być puszczana w restauracji?

Mimo pozorów, jest to temat bardzo ważny, który wpływa na czas i ilość wydanych pieniędzy w restauracji. W księgarniach można kupić wiele pozycji książkowych o tematyce marketingowej, związanej z rodzajem puszczanej muzyki w przeróżnych miejscach, również w restauracjach.
Naukowcy Richard Yalch i Eric Spangenberg w swoich badaniach wyjaśnili, że przy wolniejszej i spokojniejszej muzyce klienci chętniej spędzają więcej czasu w sklepie. Ta sama sytuacja dotyczy restauracji. Idąc do ekskluzywnego lokalu często chcemy porozmawiać, więc głośna i skoczna muzyka raczej nie wydaje się być dobrym pomysłem. Spędzenie większej ilości czasu w lokalu sprzyja wydaniu większej ilości pieniędzy. Bo to przecież nastrój w restauracji sprawia, że klienci chcą tam pozostać na dłużej. Nie zbudujemy go tylko odpowiednim wystrojem i odpowiednią dekoracją sali, ale także elementami niematerialnymi, takimi jak poziom obsługi klienta czy właśnie muzyka.

Podobne wpisy

Podziej się

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *