Zmywarki do szkła – mity i fakty

mar 27, 2014 przez

zmywarkaZmywarka to oszczędność wody – to jedne z ostatnich, głośno reklamowanych haseł w świecie mediów i prasy. W końcu przestaje się postrzegać zmywarki jako rozrzutność, a zaczyna w nich się dostrzegać realne oszczędności. Jednak wciąż wokół niej krąży wiele mitów, które niszczą jej „reputację”.

Zmywarki tylko do gastronomii?

 

Wiele par i małych rodzin sądzi, że zmywarka to wyjście nie dla nich. Dlaczego? Bo trudno ją zapełnić, a nie opłaca się włączać naczyń kiedy zmywarka jest zapełniona tylko do połowy. Nic bardziej mylnego. Na rynku znajdziemy wiele modeli małych zmywarek 45 cm – wielkości standardowych szafek, oraz zmywarki kompaktowe – które będą zapełnione juz talerzami z 4 nakryć stołu!
Kolejnym uciążliwym mitem, jest długi czas zmywania zmywarki. Jednak tu jest podobnie jak w przypadku pralek – wiele zależy od programu. Do mało zanieczyszczonych naczyń znajdziemy programy już 30 minutowe. A dla tych bardziej zabrudzonych – możemy wykorzystać programy nawet i 2 godzinne.
Jeden z klasycznych stereotypów – zmywarka używa za dużo wody! A próbowaliście kiedyś otworzyć zmywarkę w czasie zmywania? Wody jest tam zadziwiająco…mało. Zmywarka jednej partii wody używa kilkakrotnie i do tego w małych ilościach.
Zalecany jest wiec wybór zmywarek odpowiednich do swoich potrzeb, o odpowiedniej wielkości i parametrach – bo ta nadaje się nie tylko do gastronomii, ale także do domu prywatnego.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *